2010 sausio 5 00:23(atnaujinta )  
Kauno medicinos universitetas yra stambiausia universitetinio pobūdžio sveikatos specialistų rengimo mokykla Lietuvoje. Jos studijų ir mokslinio darbo tradicijos siekia Vytauto Didžiojo universiteto Medicinos fakulteto, vėliau tapusio Kauno medicinos institutu, laikus.

Net ir nelengvais pokario metais tuometinis Medicinos institutas sugebėjo tapti viena iš geriausių buvusios Sovietų Sąjungos aukštųjų medicinos mokyklų, su kuria, ypač per paskutiniuosius du dešimtmečius, noriai bendradarbiavo užsienio universitetai bei medicinos mokslo įstaigos. Nuo pat pirmųjų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienų Kauno medicinos akademijai tai suteikė galimybę tapti aktyvia Europos universitetų partnere, įvairių tarptautinių mokslinių programų dalyve. Lietuviai neturi brangių gamtinių išteklių, efektyvios pramonės ir žemės ūkio, tačiau jų turto šaltiniu gali tapti mokslo pasiekimai, žmogaus protas ir darbštumas. Tai neįkainojama tautos vertybė. Kai tauta ir valstybė supras mokslo ir sveikatos svarbą, medicinos mokslas ir gydymo menas ilgainiui taps svarbia Lietuvos žmonių gerbūvio dalimi bei ekonominio vystymo stimulu.

Pradedant Lietuvos aukštųjų medicinos studijų integraciją į europietiškąjį modelį, reikėjo reformuoti medicinos studijas, reorganizuoti medicinos mokslo bei praktikos struktūras ir jų darbą. Tai suvokė Lietuvos gydytojai, 1989 metais susirinkę į VI-ąjį atkuriamąjį suvažiavimą, kuris deklaravo būtinybę pertvarkyti medicinos studijas, remiantis studijų, mokslo bei gydymo meno vienovės principu. Nuo 1990 metų vyksta esminiai medicinos studijų ir mokslo pertvarkymai. Kauno medicinos institutas 1989 metais tapo Akademija. 1990 m. į jos struktūrą grąžintos Akademinės klinikos. 1991 m. - Endokrinologijos ir Kardiologijos institutai, 1992 metais įkurtas Psichofiziologijos ir reabilitacijos institutas, reorganizuotas Biomedicininių tyrimų institutas, įkurtos profilinės akademinės klinikos, reorganizuotos kai kurios katedros, o svarbiausia - žengti pirmieji žingsniai, reorganizuojant studijas. Nuo trijų tradicinių fakultetų (Medicinos, Stomatologijos bei Farmacijos) Akademijos studijos išaugo iki penkių.

1990 m. buvo įkurtas Medicinos seserų su aukštuoju mokslu (dabar Slaugos), o 1994 m. - Visuomenės sveikatos fakultetai. Nors turinio požiūriu keičiant studijų programas, dar reikės padirbėti, tačiau jų struktūros jau atitinka daugumos Europos universitetų programas: įdiegtas studijų laipsniškumo principas, disciplinos dėstomos blokais, ikidiplominės studijos susietos su podiplominėmis. Studijų struktūros reformos buvo baigtos 1995 mokslo metų pradžiai. Jų tikslas - priartinti Akademijos aukštąsias medicinos studijas prie Europos studijų standartų. Ši Akademijos reforma vyko aktyviai talkinant Belgijos, Danijos, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos universitetams.

Daugiau informacijos: www.kmu.lt
Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.
Kiti rubrikos straipsniai:
ISM pirmtakas –1995 m. bendromis Norvegijos vadybos instituto BI ir Kauno technologijos universiteto jėgomis įsteigtas Biznio mokymo centras,pasiūlęs kokybiškus mokymus verslui.
Kuris universitetas geriausias?
Vytauto Didžiojo universitetas:
 
25,93% (70)
Lietuvos kūno kultūros akademija:
 
6,3% (17)
Lietuvos veterinarijos akademija:
 
5,93% (16)
Lietuvos žemės ūkio universitetas:
 
6,3% (17)
Kauno kunigų seminarija:
 
2,59% (7)
Kauno medicinos universitetas:
 
10,37% (28)
Kauno technologijos universitetas:
 
12,96% (35)
M. Romerio universiteto Kauno policijos fakultetas:
 
20,74% (56)
Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės institutas:
 
4,44% (12)
Vilniaus universiteto Kauno humanitarinis fakultetas:
 
2,22% (6)
ISM vadybos ir ekonomikos universitetas:
 
2,22% (6)
Kraunama...
Populiariausios naujienos